Łódź ul. Zgierska 233

piątek, 03 czerwiec 2016 15:37

Terroryści mogą zaatakować podczas Euro 2016. Ubezpiecz się od zamachu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wybierasz się do Francji na mistrzostwa Europy w piłce nożnej? Wykup ubezpieczenie turystyczne, ale takie, które zapewnia ochronę na wypadek ataków terrorystycznych. Bo choć antyterroryści robią wszystko, aby Euro 2016 było bezpieczne, lepiej dmuchać na zimne.

Wyjazd za granicę zawsze wiąże się z ryzykiem wypadku czy choroby. Jeśli wybieramy się do innego kraju Unii Europejskiej, dobrze jest zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej będziemy mogli korzystać z publicznej opieki medycznej w danym państwie na takich samych zasadach jak jego obywatele.

„Należy jednak pamiętać, że w wielu krajach, w tym we Francji, duża część świadczeń zdrowotnych jest współfinansowana przez ubezpieczonego. Dlatego przed wyjazdem za granicę warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, które zagwarantuje nam ochronę w pełnym wymiarze, kiedy będziemy potrzebowali np. konsultacji lekarskiej, hospitalizacji czy transportu medycznego. Uniqa w ramach swojego ubezpieczenia turystycznego Radość Odkrywania zapewnia swoim klientom ochronę także w przypadku zamachów terrorystycznych” – mówi serwisowi infoWire.pl Bartosz Słupski, dyrektor Departamentu Centrum Klienta z towarzystwa ubezpieczeniowego Uniqa Polska.

Wysokość składek ubezpieczenia turystycznego zależy od wielu czynników, między innymi sumy ubezpieczenia, jego zakresu, długości wyjazdu czy stanu zdrowia klienta. Za ochronę na wypadek zamachów terrorystycznych zwykle trzeba dopłacić. Często jest ona w różny sposób ograniczona, dlatego przed zakupem polisy należy dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia.

 

Czytany 1243 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 czerwiec 2016 15:47