Łódź ul. Zgierska 233

Ubezpieczenia komunikacyjne

Zadowoleni klienci

 

Sytuacje na drogach są bardzo trudne do przewidzenia. Najlepszym może zdarzyć się awaria, przebicie opony, rozładowany akumulator, kolizja,  czy nawet zatrzaśnięte kluczyki. Kompleksowe ubezpieczenia komunikacyjne pozwalają na poradzenie sobie w powyższych sytuacjach.

 

w bogatej ofercie PZU znajdują się:

 

 • OC posiadaczy pojazdów mechanicznych - Obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności cywilnej
 • Autocasco (AC) - All Risks - ubezpieczenie chroniące od wszystkich ryzyk Twojego auta
 • Minicasco MiniAC - Ubezpieczenie dla ostrożnych kierowców chcących uchronić się jedynie od skutków finansowych utraty pojazdu
 • PZU AutoSzyba - Ubezpieczenie na wypadek wybitej lub pękniętej szyby
 • NNW kierowcy i pasażerów - Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdu
 • NNW Max - Ubezpieczenie kierowcy od następstw nieszczęśliwych wypadków

Pliki do pobrania:

 1. PZU ogólne warunki ubezpieczeń komunikacyjnych
 2. Wyciąg z ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (Dz. U. Nr 124, poz. 1152 z późn. zm.)

Jazda samochodem to nie tylko komfort i przyjemność, ale również ogromna odpowiedzialność i często, niestety, ryzyko. Jeśli chcesz ochronić swój pojazd przed błędami innych użytkowników ruchu lub zagwarantować sobie zabezpieczenie w przypadku własnych pomyłek, warto pomyśleć o ubezpieczeniach komunikacyjnych. 

Łódź to duże miasto i codziennie dochodzi tu do szeregu zdarzeń, nie zawsze kończących się dobrze dla wszystkich użytkowników drogi. Często poszkodowanymi są osoby, które muszą płacić za błędy innych kierowców. W naszej ofercie znajdą państwo ubezpieczenie AutoCasco, zapewniające ochronę od wszelkiego ryzyka, które powstało na skutek zdarzeń niezależnych od woli ubezpieczonego. Do AC bezpłatnie dodajemy również ubezpieczenie PZU AutoPomoc w wariancie komfort, dzięki czemu nie muszą martwić się Państwo o holowanie, zakwaterowanie kierowcy oraz pasażera, pojazd zastępczy czy transport do miejsca zamieszkania, nie tylko na terenie Łodzi. 

Błędy zdarzają się jednak również najlepszym, w związku z czym wśród naszych ubezpieczeń komunikacyjnych można znaleźć również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Posiadanie OC sprawi, że nawet w wypadku winy bezpieczonego, nie ponosi on odpowiedzialności za wyrządzone szkody. Bezpłatne ubezpieczenie assistance PZU AutoPomoc w wariancie komfort obejmuje także bezpłatne holowanie, dostęp do informacji i szereg możliwości pomocy w rozwiązywaniu problemów drogowych. 

Aglomeracje miejskie takie jak Łódź to ogromne ilości ludzi i pojazdów - często zdarza się, że nie wszystko dzieje się na naszych oczach. Nikt nie lubi widoku wybitej szyby, ale wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego PZU AutoSzyba zapewnia nie tylko ochronę Twojego mienia, ale również gwarancję, że nie utracisz zniżki w ubezpieczeniu OC lub AC. 

Szacunkową składkę ubezpieczenia komunikacyjnego można obliczyć na naszej stronie internetowej. 

Słowniczek ubezpieczonego

 • wartość  pojazdu –  wartość  pojazdu  ustalana  przez PZU SA na podstawie aktualnych na dzień ustalenia tej wartości notowań rynkowych cen pojazdu danej marki i typu, z uwzględnieniem jego pochodzenia, roku produkcji, okresu eksploatacji,  wyposażenia,  przebiegu,  stanu  technicznego i charakteru eksploatacji; notowania stanowiące podstawę ustalenia wartości pojazdu zawarte są w katalogu (informatorze) cen pojazdów wymienionym w umowie ubezpieczenia – w przypadku braku notowań rynkowych danego pojazdu wartość pojazdu ustala się metodą wyceny indywidualnej; w przypadku pojazdu fabrycznie nowego, którego nabycie jest potwierdzone fakturą VAT, wartość pojazdu nie ulega zmianie  dla  celów  danej  umowy  ubezpieczenia  w  okresie 6 miesięcy od daty wystawienia tej faktury VAT;
  za wartość  pojazdu  brutto uważa  się  wartość  pojazdu uwzględniającą  naliczony  przy  jego  nabyciu  podatek  VAT obliczony  według  stawki  obowiązującej  dla  tego  rodzaju pojazdów;za wartość  pojazdu  netto uważa  się  wartość  pojazdu bez  uwzględnienia  naliczonego  podatku  VAT  obliczonego według stawki obowiązującej dla tego rodzaju pojazdów; za stałą wartość pojazdu uważa się wartość pojazdu ustaloną  według  powyższych  zasad  w  dniu  zawarcia  umowy AC;

  Dotyczy Ubezpieczeń Komunikacyjnych AC