Łódź ul. Zgierska 233

wtorek, 11 lipiec 2017 06:01

Czy Potrzebuję Ubezpieczenia Turystycznego Podróżując Po Europie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 Klienci często pytają czy potrzebują ubezpieczenia turystycznego jeżeli podróżóją po Europie, szczególnie UE.

 

Zanim odpowiem na to pytanie proszę obejrzeć do końca powyższy filmik, zwracajać uwage na to czego karta EKUZ nie obejmuje.

Jako obywatele UE posiadamy ubezpieczenie zdrowotne w UE i Islandii, Lichtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. Musimy wyrobić sobie tylko bezpłatną kartę EKUZ - Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki tej karcie mamy możliwość korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego na takich samych zasadach jak obywatele krajów w których przebywamy.

Omawiając powyższy filmik - prosze zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1. Posiadamy dostęp do służby zdrowia na takich samych zasadach jak obywatele danych krajów - W niektórych krajach bezpłatnie
2. Nie obejmuje kosztów związanych z przelotem do kraju

Ad. 1. To znaczy, że nie wszystkie świadczenia medyczne są darmowe jak u nas w Polsce. Czasami trzeba pokryć część kosztów przyjazdu karetki, czy helikoptera.
Ad. 2. Skorzystanie z lekarza, szpitala to jedno. A co jeśli nasze zdrowie w wyniku jakiegoś zdarzenia ucierpiało na tyle, że potrzebujemy zostać przetransportowani do kraju specjalistycnzym środkiem transportu, karetką, samolotem? Tego EKUZ również nie pokryje. Ostatnio czytałem, że transport w takim przypadku z Danii do Polski kosztował w granicach 50 000- 60 000 PLN
Jest jeszcze inny problem, ale również związany z transportem - EKUZ nie obejmuje ewentualnego transportu zwłok do kraju.

Podsumowując:

  1. Ubezpieczenie turystyczne jest zawsze potrzebne na czas wyjazdu czy to w ramach UE, czy poza UE.
  2. EKUZ nie obejmuje transportu do kraju - czy to chorego, czy transportu zwłok
  3. Karta EKUZ działa jako ubezpieczenie zdrowotne w danym kraju. Nie w każdym kraju transport karetką czy śmigłowcem jest redundowane.
  4. Jeżeli wybieracie się na zorganizowany wyjazd - zapytajcie organizatora wycieczki jaka jest Suma Ubezpieczenia oferowana przez touroperatora. 
  • Jeżeli są to SU na poziomie 10 000 PLN (touroperatorzy najczęściej nie mają możliwości zwiększenia SU) to pomyślcie o ubezpeiczeniu we własnym zakresie.
  • Absolutnie minimalna SU Kosztów Leczenia na terenie UE to 100 000 PLN - aby pokryć ewentualny koszt przyjazdu pogotowia i transportu do kraju. Bezpieczniej jest oczywiscie mieć jak najwyższą Sumę Ubezpieczenia Kosztów Leczenia.
  • Absolutnie minimalna SU Kosztów Leczenia na świecie to od 500 000 PLN. Szczególnie droga służba zdrowia jest w USA i Egipcie.

Wypełnij poniższy formularz, a odezwiemy się z najlepszą dla Ciebie ofertą.

[forms ID=14]

ubezpieczenia turystyczne

Czytany 1941 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 lipiec 2017 06:59