Łódź ul. Zgierska 233

poniedziałek, 14 listopad 2016 18:24

73% domów i mieszkań w Polsce jest już ubezpieczonych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkanie (lub dom) to jedno z najcenniejszych dóbr, które posiadamy. Nie dziwi więc fakt, że mamy coraz większą świadomość tego, że powinno być ono dobrze ubezpieczone. Właściwa polisa przede wszystkim chroni nasze cztery kąty przed szerokim wachlarzem zagrożeń (pożar, zalanie itd.).,

Według badania ARC Rynek i Opinia 76% Polaków ubezpiecza domy, nieco mnie bo 66% – mieszkania. „Jeśli zestawimy te dane z oficjalnymi statystykami KNF-u, które mówią, że na rynku jest ponad 10 mln ubezpieczeń mieszkań i domów, oraz ze statystykami GUS-u, z których wynika, że nieruchomości tych mamy w Polsce przeszło 14 mln, to okazuje się, że ponad 73% Polaków ubezpiecza swoje mieszkania i domy” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Adam Łoziak, wiceprezes Uniqa Polska.

Pełne ubezpieczenie naszego lokum powinno chronić przed różnymi niebezpieczeństwami, które mogą nas spotkać. „Najczęściej mamy do czynienia ze szkodami zalaniowymi. Jest też bardzo dużo szkód spowodowanych żywiołami. Nie zapominajmy także o ogniowych. Statystycznie zdarzają się one częściej niż 20 tys. razy rocznie” – zauważa ekspert.

Czytany 1498 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2016 18:27