Łódź ul. Zgierska 233

czwartek, 03 marzec 2016 06:33

PZU wyróżniony za najlepszą obsługę klienta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PZU najlepszym ubezpieczycielem w Polsce pod kątem obsługi klienta według MojeBankowanie.pl. W rankingu Instytucja Roku 2015, opracowanym przez portal, PZU zajął pierwsze miejsca w obydwu kategoriach „Najlepsza jakość obsługi w placówce” oraz „Najlepsza jakość obsługi w zdalnych kanałach kontaktu”. W zestawieniu wzięto pod uwagę 23 firmy ubezpieczeniowe.

Podstawowym założeniem rankingu było zbadanie przyjazności i łatwości kontaktu z firmami. W tym celu eksperci portalu MojeBankowanie.pl wcielili się w rolę tajemniczych klientów i w okresie od marca do grudnia 2015 r. dziewięciokrotnie odwiedzili ponad 1500 placówek ubezpieczeniowych, bankowych i operatorów telefonii komórkowej w całej Polsce. Eksperci kontaktowali się z firmami również przez Internet i telefon – łącznie 2500 razy – oraz oceniali strony internetowe. Na każdym etapie badania weryfikowano i punktowano jakość oraz funkcjonalność usług. O pozycji w rankingu decydowała suma zdobytych punktów.

W 2015 r. weryfikacją objęto aż 50 instytucji z trzech branż: ubezpieczenia [23], banki [23] i firmy telekomunikacyjne [4]. W każdej z branż, portal prowadził ranking w dwóch kategoriach: „Najlepsza jakość obsługi w placówce” oraz „Najlepsza jakość obsługi w zdalnych kanałach kontaktu”. W branży ubezpieczeniowej PZU zdobyło obydwa wyróżnienia, plasując się na pierwszym miejscu w każdej kategorii, z kilku- i kilkunastoprocentową przewagą nad konkurencją.

- Orientacja na klienta to ważny element naszej strategii. Regularnie weryfikujemy potrzeby klientów i na bieżąco monitorujemy poziom ich spełnienia. Nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, wdrażamy nowe kanały kontaktu, rozwijamy sieć agentów, wykorzystujemy nowe technologie i upraszczamy język komunikacji. Wszystko po to, aby jakość usług i produktów zawsze odpowiadała temu, czego oczekują nasi klienci – podkreśla Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.

Nagroda w kategorii „Najlepsza jakość obsługi w placówce” to przede wszystkim zasługa profesjonalizmu oraz zaangażowania doradców i agentów. Z kolei w kategorii „Najlepsza jakość obsługi w zdalnych kanałach kontaktu” doceniono m.in. liczne funkcjonalności oferowane klientom w PZU, w tym dostępność infolinii 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

- Tak dobry wynik nie byłby możliwy bez kompleksowego podejścia do zarządzania doświadczeniami klienta oraz zaangażowania wszystkich pracowników – dodaje Sylwia Szymula, Dyrektor Biura Zarządzania Relacjami z Klientem w PZU.

Według niezależnych ekspertów portalu MojeBankowanie.pl PZU najbardziej wyróżnia odpowiednie przygotowanie doradców, którzy bardzo duży nacisk kładą na badanie potrzeb, prezentację oraz dobór oferty.

Czytany 1245 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 marzec 2016 06:35