Łódź ul. Zgierska 233

piątek, 16 wrzesień 2016 10:16

Obowiązek "jazdy nas suwak zmniejszy korki"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Na staniu w korkach tracisz nawet osiem godzin miesięcznie, co kosztuje cię ok. 3,3 tys. zł rocznie! Te pieniądze i czas możesz wykorzystać inaczej. Rozwiązanie jest proste: jazda na suwak! Wystarczy, że kierowcy będą korzystali ze wszystkich pasów i zachowywali właściwe odległości między autami, a korki na naszych drogach zmniejszą się o połowę!

Obecnie jazda na suwak to wyłącznie sugerowana forma korzystania z drogi. Ma to się jednak zmienić. Od 2018 r. zostaną wprowadzone nowe regulacje prawne, które nałożą na kierowców obowiązek poruszania się w ten sposób.

„Jazda na suwak służy temu, aby ruch był płynny na wszystkich pasach. Jednak na drodze często pojawiają się tzw. szeryfowie, którzy blokują pas i powodują zdecydowane zwiększenie korków. Ci ludzie nie widzą, że dzięki tej metodzie jazda byłaby szybsza dla jednej i dla drugiej strony” – mówi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Marcin Grzebieluch ze szkoły bezpiecznej jazdy Carevent.pl.

Ważne jest, aby zmiana pasa następowała po dojechaniu do jego końca, a nie w połowie. „Takie zachowanie nie dość, że zabiera miejsce, to na dodatek jest kolejnym powodem pogłębiania się korków” – zauważa rozmówca.

Czytany 1066 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 wrzesień 2016 10:18